Mis on Playmobil?

Playmobil

Kaubamärk PLAYMOBIL tähistas 2019. aastal 45. sünnipäeva. Saksa leiutaja ja meistrimees Hans Beck nägi kolm aastat vaeva, et luua lelu, mis poleks liialt keerukas, kuid pakuks samas piisavalt mängurõõmu.

1974. aastaks oli ta valmis saanud 7,5 cm pikkuse kujukese, mis oli lapse käe jaoks täpselt sobivas suuruses. Kujukese näo disainimisel järgis ta laste joonistusi, seepärast olidki sel vaid silmad ja lõbus suu, nina aga puudus.

Kujukest saatis peagi suur edu, ning aastate jooksul on seda täiustatud ja ajakohastatud, põhijooned on jäänud aga endiseks. Praeguseks on PLAYMOBILI kauamärgi näol tegemist eri suuruses mängukomplektidega, kus kujukestega on kaasas temaatilised sõidukid, ehitised, loomad, aksessuaarid ja palju muud põnevat, mis ei nõua väga suurt konstrueerimist.

SUUR MÄNGUVÄÄRTUS

Mängukomplektid on suunatud eelkõige lastele vanuses 4-10 aasat ja paeluvad nii poisse kui ka tüdrukuid, sest teemavalik on mitmekülgne, alustades politseist ja piraatidest ning lõpetades loomakliiniku ja suvetegevustega.

Tänu aastatepikkusele disaini- ja tootearengule võib komplektide kvaliteedis kindel olla: kasutatud plast on erksavärviline ja vastupidav, kõik osad käivad kindlalt kokku ning püsivad koos ka pikemal mängimisel. Erilise kvaliteedimärgi annab fakt, et tootmine toimub Euroopa riikide tehastes.

Komplektid on kerged, nii saab neid pikemale sõidule või reisile kas või terve kotitäie kaasa võtta.

PLAYMOBILI komplektidega saavad lapsed kehastuda erinevateks tegelaskujudeks ja luua seiklusrikkaid fantaasiamaailmu.

Kujukeste eripära on, et neil ei ole üldjuhul nimesid ega kindlaid lugusid – laps saab need ise välja mõelda ning võtta just sellise rolli, nagu parasjagu soovib. Selline mäng arendab loomingulisust, motoorikat ja sotsiaalseid oskusi, sest laps paneb komplekti kokku, mõtleb välja loo ning näitleb läbi selle kujukese.

Lobisemine ja häälte tegemine käib loomulikult mängu juurde, olgu laps üksi või suuremas kambas.

PLAYMOBILI mängukomplekte on saadaval eri suuruses ja hinnaklassis, nii saab kogumist alustada väiksematega ning hiljem soetada suuremaid ehitisi, nagu rüütliloss või rõivabutiik. Kujukesi saab ka eraldi lisaks osta ja koguda.

NAGU PÄRIS

Lapsed oskavad realistlikkust hinnata ja siin tuleb välja PLAYMOBILI eriline meistriklass.

Kõik mängukomplektide osad on disainitud nii, et need on justkui vähendatud koopiad päris maailmast. Igale detailile ja funktsioonile on tähelepanu pööratud, et laste mängurõõm oleks täielik.

Näiteks saab mänguleekide kustutamiseks kasutada päris vett, mis tuletõrjeauto paaki pannakse ja mööda voolikut liigub, kõiki paate saab aga ka tegelikult vee peal ujutada. Paljusid detaile ei pruugi esialgu märgatagi ning esemete, loomade ja ehitiste täpsus võib veel hiljemgi üllatusi pakkuda.

TOOTMINE

Mänguasju valmistatakse ainult Euroopas: Saksamaal, Tšehhi Vabariigis, Maltal ja Hispaanias. Materjalid, millest mänguasjad on valmistatud, on täiesti ohutud. Erksad värvid säilitavad oma värvi pikka aega, mänguasjad on kaitstud kriimustuste ja kahjustuste eest, olles samal ajal mittetoksilised ja hüpoallergeensed.

Playmobil tooted

Scroll to Top